Alimenty

PoradnaAlimenty
Tazatel se zeptal(a) před 1 rokem

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je to s Alimentama když je partner v insolvenci. Zda má jeho správkyně posílat alimenty v plné výši či může i v nižší výši, a jak to je s dlužnými alimenty. Partner má dané alimenty ve výši 3500 a jeho Správkyně mi tento měsíc poslala 1611kc že měl partner nízký příjem a nemá to z čeho strhnout. Děkuji 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den, k dané problematice uvádím, že běžné výživné není třeba uplatnit v oddlužení formou přihlášky pohledávky. Je však povinností dlužníka, aby již při podání návrhu na povolení oddlužení svou vyživovací povinnost označil a doložil, případně aby tuto skutečnost doložil insolvenčnímu správci.
Skutečnost, že má dlužník nízký příjem nezbavuje dlužníka povinnosti výživné ve stanovené výši platit, když zájem nezl. dítěte je obecně jedním s nejvýše chráněných právních zájmů, a proto je i zájmem nezl. dítěte, aby výživné byl placeno ve stanovené výši. Insolvenční správce je i v případě výživného limitován příjmem dlužníka, avšak to dlužníka nezbavuje jeho odpovědnosti, včetně odpovědnosti trestněprávní.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce