Poradna

Platby insolvenčnímu správci
Tazatel se zeptal(a) před 1 týdnem

Po zahájení Insolvenčního řízení soud stanovil že do rozhodnutí a schválení oddlužení mám platit 1.089,- Kč správci. Víc neupřesnila odvolal se na Insolvenčního správce. To plně chápu. 
Insolvenční správce mně však přinutil, že i když je mi z důchodu strháváno maximum zabavitelné částky, musím nad tento rámec tuto částko posílat jemu. Tedy už z části důchodu, který je nepostižitelný. U některých správců se stanovuje, že ten kdo má  postižitelnou částku ukládánu v depozitu, odměnu platit nemusí, protože si ji správce později strhne z peněz z depozitu. Co je pravda? 

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den, postup insolvenčního soudu, který Vám stanovil platit na účet majetkové podstaty částku 1.089,-Kč je samozřejmě legitimní a v souladu se zákonem. Pokud jde o další postup, tak některé insolvenční soudy přímo stanoví, že tato částka má být stržena z deponovaných finančních prostředků. Pokud to není stanoveno insolvenčním soudem, tak Vás daná povinnost tíží a pokud máte deponované finanční prostředky (např. u exekutora), tak by mělo být možné se dohodnout s IS, že bude předmětná částka sražena z těchto deponovaných finančních prostředků. Je však důležité, aby pro účely schválení oddlužení byly všechny tyto platby uhrazeny.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát insolvenční správce

Odměny z MF pro zdravotníky
Tazatel se zeptal(a) před 2 týdny

Dobrý den,
podléhá insolvenčním srážkám  odměnu 75 000,- z MF pro zdravotníky. Děkuji za odpověď.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
mimořádné koronavirové odměny zdravotníků by neměly být posuzovány jako mimořádný příjem podle ust. § 412 odst. 1, písm. b) IZ. V tomto smyslu již rozhodovaly některé insolvenční soudy. 
Vrchní soud v Praze např. ve svém rozhodnutí vyslovil názor, že odejmout některým zdravotníkům - dlužníkům v insolvenčním řízení - toto mimořádné finanční ocenění státu jen proto, že nedomyšleně novelizovaný insolvenční zákon expressis verbis (pozn. - výslovně) na takovou situaci prozatím vůbec nepamatuje, vnímá odvolací soud jako zjevnou nespravedlnost a amorálnost, již je třeba bez zbytečného prodlení napravit, neboť covid-19 nepočká, než si vše "legislativně ošetříme". 
V naznačeném směru byla i vyvinuta aktivita ze strany Veřejného ochránce práv, který apeloval na vládu i poslance, aby mimořádné odměny pro zdravotníky v souvislostí s pandemií covidu-19 byly legislativně vyňaty z exekuce a oddlužení.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
 
 

Dotaz
Tazatel se zeptal(a) před 1 měsícem

Dobrý den, 
když jsem koupil nemovitost (byt) od insolvenčního správce, může nyní po mě SVJ vyžadovat zaplacení dluhu za služby po předchozím vlastníkovi?
Děkuji za odpověď, Zelik

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den, odpověď na položenou otázku naleznete v ust. § 1186 odst. 2 Obč. zák., které stanoví, že při převodu vlastnického práva k jednotce přecházejí s jednotkou na nabyvatele dluhy převodce vůči osobě odpovědné za správu domu na příspěvcích na správu domu a pozemku a na plněních spojených nebo souvisejících s užíváním bytu a zálohách na tato plnění, měl-li je a mohl-li je nabyvatel zjistit. 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Rada
Tazatel se zeptal(a) před 1 měsícem

 
Mám na Vás jeden dotaz, mám zájem zakoupit nemovitost v insolvenci, dá se někde najít centrální nabídka? Pokud ne, jak se v takovém případě obvykle postupuje.
 
Děkuji za odpověď. Martin Zeman.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den, centrální evidence nemovitostí, které by byla zapsány v soupisech majetkových podstat neexistuje. Insolvenční správci nabízejí tyto nemovitosti na realitních portálech, stejně jako jsou nabízeny ostatní nemovitosti.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Postup insolvenčního správce
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobrý den, 25.12.2020 jsem celý šťastný upozornil správce na fakt, že 6.1. 2021 budu mít doplaceno 100% závazků a tudíž mi ins. řízení končí. Toto mi bylo 10.1. 2021 potvrzeno s tím, že mi vznikl přeplatek zhruba 2200 Kč. Poslal jsem email s číslem účtu kam má být přeplatek odeslán, tak jako to nejspíše sekretářka chtěla. Jenže další měsíc, 4. Února mi byla opět provedena srážka. Dnes je 17.2. a já stále nemám vyhotovenou zprávu o splacení a nebyl mi zaslán přeplatek ani ta neoprávněná srážka. Ikdyž do společnosti volám obden, stále je mi ( zřejmě sekretářkou) opakováno že bude věc urgovat. Jenže mě už teď vzniká škoda např. Nemohou zaplatit výživné. Má otázka tedy zní jestli jsou tyto lhůty (prodlení) v praxi běžné nebo jestli je to už na stížnost k insolvenčnímu soudu. Mockrát děkuji za odpověď a Váš čas. 

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, jestli jste splatil 100% svých závazků, tak jste splnil schválené oddlužení. Tato skutečnost je oficiálně deklarována v okamžiku, kdy splnění oddlužení vezme insolvenční soud na vědomí rozhodnutím (srov. § 413 odst. 1 IZ). V souvislosti s tímto rozhodnutím Vám soud přizná o osvobození od placení pohledávek (srov. § 414 IZ). IS by měl Vašemu zaměstnavateli zaslat sdělení, že již máte oddlužení splněno a že Vám již nemá být provedena další srážka. Nejdříve bych tedy doporučoval ověřit u Vašeho zaměstnavatele, zda nemá od IS zmíněný přípis a pokud nikoliv, tak zaměstnavatele požádat, aby se na tuto skutečnost IS dotázal (zda má pokračovat v provádění srážek). Dále si ověřte, zda IS podal o splnění oddlužení zprávu insolvenčnímu soudu a je samozřejmě možné, abyste soud požádal o vydání příslušného rozhodnutí.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Prodej nemovitosti mimo drazbu
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobry den, moje sestra je v insolvenci a spolecne s ni a s mym bratrem jsme zdedili po smrti otce kazdy tretinovy podil na nemovitosti. Prodej cele nemovitosti mimo drazbu mame od soudu schvaleny jiz 4 mesice, mame i zajemce pripraveneho nemovitost ihned zakoupit, ale insolvencni spravce prodej zdrzuje, absolutne nekomunikuje, sliboval termin sepsani kupni smlouvy v pulce ledna, od te doby ale ani nezveda telefon. Poradite prosim, jak postupovat?  Mame nejaka prava, ma insolvencni spravce nejake lhuty?Dekuji

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, pokud insolvenční soud vyslovil souhlas s prodejem mimo dražbu, předpokládám, že současně stanovil podmínku, že musí být respektováno kritérium nejvyšší nabídky tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší míry uspokojení věřitelů. Není tedy nic výjimečného, pokud k uzavření kupní smlouvy dochází v úrovni několika měsíců po vyslovení souhlasu s prodejem mimo dražbu, když IS nejdříve musí zajistit znalecký posudek a následně nemovitou věc nabízí k prodeji prostřednictvím realitních serverů. Lze doporučit, abyste se na IS obrátili písemně se žádostí, aby Vám poskytl informaci o průběhu zpeněžování, pokud tato informace není k dispozici na IR v rámci zpráv IS.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Konec insolvenčního řízení
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobrý den mám dotaz Mým dětem je vypláceno v rámci insolvenčního řízení běžné i dlužné výživné prostřednictvím Insolvenční správkyně. V nejbližší době dojde zřejmě ke zručení insolvenčního řízení, kdo mi vydá pravoplatné rozhodnutí nebo usnesení, které bude obsahovat výrok týkající se insolvenčních (právních titulů)splátekkolik bylo zrušeno a kolik zbývá zaplatit a na základě jakých právních titulů, snažím se tuhle informaci získat, ale ani na Insolvenčním soudu mi nejsou schopni odpovědět. Předem Děkuji za odpověd HK.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, pokud nebude insolvenčním soudem vydáno rozhodnutí o splnění oddlužení (dle ust. § 413 IZ), ale schválené oddlužení bude zrušeno (dle ust. § 418 IZ), tak toto rozhodnutí nebude obsahovat výrok týkající se jednotlivých pohledávek a míru jejich uspokojení. Stejně tak nebude obsahovat výši Vašeho dluhu na výživném. Tyto informace však můžete vyčíst ze zprávy IS.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Predmanzelska smlouva
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobry den, s pritelem planujeme svatbu. Nyni je jiz rok v insolvenci ve statusu “povoleno oddluzeni” a rok tedy radne splaci. 
Pred svatbou budeme uzavirat predmanzelskou smlouvu tak,abych svuj majetek mela dale jen ve sve rezii. Bude touto smlouvou kdy nebude vytvoreno SJM manzelu muj majetek ochranen?

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, pokud Váš přítel již rok splácí, tak předpokládám, že oddlužení již má schváleno (a nikoliv povoleno). Pokud v předmanželské smlouvě sjednáte  režim zcela oddělených jmění, tak ke vzniku SJM vůbec nedojde a po svatbě budete mít každý svůj vlastní majetek a svoje vlastní dluhy.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
 
 
 

důkaz z insolvenčního řízení
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobrý den,
prosím o informaci, kdo mi poskytne důkaz, na základě kterého byla má pohledávka jakožto věřitele shledána jako již uspokojena, tudíž mi ji dlužník neuhradí (součástí mé přihlášky je důkaz, že dlužník Slevotéka nezaplatil koncovému poskytovateli služby-hotelu pobyt, na který mám zakoupený u dlužníka voucher).
Příslušný soud mě odkazuje na insolvenčního správce, který však od začátku prosince na mou žádost o důkaz nereagoval.
Děkuji za pomoc a hezký den.
Zdraví
Kateřina O.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, pokud Vaše pohledávka byla uspokojena, tak předpokládám, že IS tuto pohledávku popřel nebo popře pro pravost. Pokud se tak stane, tak budete IS vyzván k podání žaloby vůči IS a v rámci tohoto incidenčního sporu bude postaveno na jisto, zda jste přihlášku pohledávky podala po právu či nikoliv. Jinak bližší podrobnosti o úhradě koncovému poskytovateli služeb by měly být k dispozici v účetnictví dlužníka.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

stravenkovy-pausal
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíci

Dobrý den, Jako zaměstnavatel, který zaměstnává přes  tisíc zaměstnanců, z nichž desítky jsou v insolvenci, si Vás dovolujeme požádat o názor, zda v případě, že bychom začali, místo poukázek na stravování, poskytovat zaměstnancům tzv. Stravenkový paušál, zda by peněžitá částka tohoto příspěvku ve mzdě zaměstnance, byla částkou postižitelnou insolvencí.   Děkuji za odpověď

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíci

Dobrý den, podle mého názoru peněžní příspěvek na stravování, tzv. stravenkový paušál nebude předmětem soudního výkonu rozhodnutí ani exekuce. Srážkám ze mzdy podléhá pouze mzda a také příjmy, které nahrazují mzdu jako odměnu za práci nebo které jsou poskytovány vedle mzdy a jsou zároveň vyjmenovány v § 299 o.s.ř. Stravenkový paušál, podle mého názoru, není mzda a ani není uveden ve výčtu občanského soudního řádu. S ohledem na uvedené mám tedy za to, že stravenkový paušál nebude ani podléhat srážkám pro účely oddlužení.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

vymena-insolvencniho-spravce
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den, mám dotaz týkající se výměny insolvenčního správce. Jsem těžce tělesně postižený, pohybuji se pouze o francouzských holých a jsem invalidní ve III stupni. Jsem z Brna kde mám i trvalé bydliště a insolvenční soud mi stanovil insolvenčního správce až z Prostějova. Mohu ze zdravotních důvodů požádat insolvenční soud o změnu insolvenčního správce který by byl blíže mému trvalému bydlišti.? Můj zdravotní stav neumožňuje jezdit za správcem až do Prostějova.  Předem velice děkuji za Vaši odpověď S pozdravem Tomáš Rejtek

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, IZ takový důvod změny IS neumožňuje. Podle mého názoru postačuje uskutečnit osobně jedno setkání s IS a to za účelem přezkumného jednání. Ostatní věci je již možné realizovat elektronicky.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

covid- kompenzační příspěvek pro dlužníky
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den,
prosím o upřesnění informací. Existuje nějaký kompenzační příspěvek nebo podobná finanční pomoc(covid-19) pro dlužníky v insolvenci?
Děkuji, hezký den Podhorová

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, příspěvek, který by byl přímo navázán na prohlášení úpadku a oddlužení není součástí "COVID" právní úpravy a tedy neexistuje.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Předčasné splacení insolvence
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den, jsem v Insolvenci a dostala jsem dar ve výši veškerých nákladů a dluhů. Dárce zaplatil všem mým věřitelům i náklady insolvenční správkyni. Věřitelé ale museli vrátit peníze na ůčet majetkové podstaty ( správkyně je vyzvala ) Jednalo se o celkem přes 1.7 mil. Dnes mi přišlo ze soudu předvolání na kontrolu splátkového kalendáře, případného zrušení oddlužení nebo prohlášení konkurzu na můj majetek. Nechápu postup soudu, zdá se mi, že se jedná o něco špatného. Mám si vzít právního zástupce? Děkuji Albrechtová

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, přibrání právního zástupce je správná úvaha. Doporučuji vybrat advokáta specializujícího se na danou problematiku.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

podle § 289 odst. 3ins.
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den, do kdy lze napadnout nejednal s dobrou vírou a nabýval majetek například za zastřenýmúčelem či za účelem poškození věřitelů, je možné tento převod napadnout i po uplynutítříměsíční lhůty? Platí pouze po dobu insolvenčního řízení a nebo po jeho i skončení? Pokud byla pohledávka přihlašena a nakonec pak došlo k trestnímu stíhání , pohledávka vznikla na základě podvodu lichvy jak stoji obžalobě, a jeho společeník na základě toho získal majetek mimo dražbu,kdy věřitele přímo zastupoval u soudu.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, postupem podle ust. § 289 odst. 3 IZ lze napadnout platnost smlouvy v případě, kdy došlo ke zpeněžení prodejem mimo dražbu a to ve lhůtě 3 měsíců ode dne zveřejnění smlouvy v insolvenčním rejstříku. Tato lhůta je prolomena v případě, že by bylo prokázáno, že nabyvatel nebyl v dobré víře. V tomto případě lze žalobou podanou u insolvenčního soudu napadnout platnost smlouvy i po uplynutí 3 měsíční lhůty a to i po skončení insolvenčního řízení. Jestliže byla uzavřením smlouvy naplněna skutková podstata některého tr. činu a došlo k trestnímu stíhání např. pro spáchání tr. činu podvodu dle § 209 tr. zákoníku, za nějž byl pachatel v trestním řízení pravomocně odsouzen, tak tento právní úkon je neplatný neboť odporuje zákonu. V tomto případě se jedná o neplatnost absolutní.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
 
 
 
 

Pohledávka OSSZ
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den,
podal jsem návrh na oddlužení, kde je uveden i dluh vůči OSSZ z dob podnikání. OSSZ nepřihlásila svoji pohledávku. Chci se informovat, jak to bude s dluhem a zda to bude mít vliv na odpracované roky.
Děkuji předem Surgent
 
 

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, pokud OSSZ nepřihlásila svou pohledávku, tak k ní v rámci oddlužení nebude přihlíženo. Pokud splníte podmínky oddlužení a bude Vám přiznáno osvobození od placení pohledávek dle § 414 IZ, tak toto osvobození se bude vztahovat i na tuto pohledávku. Pokud jde o odpracované roky, tak do nich se započítávají jen roky, kdy je z příjmu odváděno sociální pojištění.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát a insolvenční správce

platby-insolvencnimu-spravci
Tazatel se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den, prosím Vás, musí zaměstnavatel u zaměstnanců na DPP hlídat na insolvenčním rejstříku případný záznam u takového zaměstnance, když ten nic samozřejmě neoznámí?Mám totiž zaměstnance na DPP, nic neoznámil, neměl žádné exekuce a náhodou při kontrole insolvenčního rejstříku jsem zjistil, že má záznam. Tento zaměstnanec u mě pracuje na DPP již 2 roky. A teď nevím, jak to s ním řešit, zda to musím oznámit insolvenčnímu správci. Děkuji.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, IZ neukládá zaměstnavateli, aby sledoval záznamy v insolvenčním rejstříku u svých zaměstnanců. Povinnost označit zdroj svým příjmů tíží dlužníka. Doporučuji tedy upozornit Vašeho zaměstnance, aby svého IS informoval o existenci DPP.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
 

Srážka z odškodnění bolestného
N. se zeptal(a) před 6 měsíci

Dobrý den, zaměstnanec v insolvenci bude žádat o jednorázové odškodnění bolestného a ztížení společenského uplatnění pro nemoc z povolání u Pojišťovny Kooperativa. Jakou částku ( kolik třetin) mu insolvenční správce může srazit?
Děkuji. Nedbálková

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den, podle mého názoru to není mimořádný příjem a tyto vyplacené peníze nespadají do majetkové podstaty dlužníka a tudíž je nelze použít na splátku. Nicméně musím uvést, že se lze setkat i s názorem opačným a věc bude předmětem posouzení konkrétního IS.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Chráněné obydlí
Lenka Ch. se zeptal(a) před 7 měsíci

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu … Žádali jsme o insolvenci ,ta nám byla zamítnuta a byl nám schválen nepatrný konkurs s prodejme majetkové podstaty.. Vlastníme byt máme na něj znalecký posudek na 940000kč je psaný jako chráněné obydlí ,jednu vyživovací povinnost na jedno dítě, manžel je podnikatel ,ale už je skoro rok na neschopence po 4 operacích a já jsem nevýdělečně činná... Celkový dluh je 2500000kč v bytě bydlíme a jiný nemáme ,slouží nám k obydlí ,chtěla bych se zeptat ,zda i tak si byt mohou vzít ? Předem děkuji za odpověd.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den, problematika chráněného obydlí je upravena v nařízení vlády č. 189/2019 Sb., o způsobu určení hodnoty obydlí, které dlužník není povinen vydat ke zpeněžení. Ochrana obydlí dlužníka však svědčí pouze dlužníku, u kterého je způsobem řešení úpadku oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Nezaplacené faktury při oddlužení
Ondřej K. se zeptal(a) před 7 měsíci

Dobrý den. Děkuji za radu. Dnes jsem zjistil, že si faktury věřitel přihlásil v insolvenčním řízení. V tuto chvíli nevím jak dál postupovat. Moc děkuji za radu.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den, pokud věřitel ve věci podal včas přihlášku pohledávky, lze předpokládat, že si věc vyhodnotil tak, že vznik jeho pohledávky časově postavil před zahájení insolvenčního řízení. Vzhledem ke skutečnosti, že způsob, čas a forma uplatnění pohledávky je zcela v dispozici věřitele, doporučoval bych toto již z Vašeho pohledu nezpochybňovat a vyčkat stanoviska Vašeho IS. Pro úplnost uvádím, že vycházím pouze z Vámi poskytnutých informací.

S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce

Nezaplacené faktury při oddlužení
Ondřej K. se zeptal(a) před 7 měsíci

Dobry den.
Chci poprosit o radu. Bylo mi povoleno oddlužení v září 2020. Mám dvě nezaplacené faktury za měsíce červen a červenec u jednoho věřitele. Dostala jsem dvě rady. Jedna rada zněla abych co nejdříve faktury uhradil protože mi dluh vzniknul až po zahájení insolvenčního řízení a nově vzniklé dluhy po zahájení insolvenčního řízení se musí do 30 dnů uhradit.Druhá rada byla abych faktury neplatil, že si je věřitel v insolvenčním řízení přihlásí. Poradíte mi prosím jak se zachovat. Je pravda že si věřitelé mohou přihlásit pouze pohledávky vzniklé před zahájením insolvenčního řízení ? Moc děkuji za odpověď.

Děkuji.

JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den, se zahájením insolvenčního řízení IZ spojuje několik účinků. Jedním z těchto účinků je, že pohledávky a jiná práva týkající se majetkové podstaty nemohou být uplatněny žalobou, lze-li je uplatnit přihláškou (srov. § 109 odst. 1, písm a) IZ). Dle ust. § 97 odst. 1 IZ dále platí, že insolvenční řízení se zahajuje dnem, kdy insolvenční návrh dojde věcně příslušnému soudu. Pokud tedy Vaše závazky vznikly po zahájení insolvenčního řízení (povolení oddlužení následuje až po zahájení insolvenčního řízení), tak Váš věřitel nebude tuto pohledávku uplatňovat přihláškou. Vzhledem ke skutečnosti, že jste (pravděpodobně) ve fází insolvenčního řízení, kdy Vaše oddlužení bylo povoleno, ale dosud nebylo schváleno, doporučuji předmětné faktury uhradit.

S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce