Dědictví

PoradnaDědictví
Tazatel se zeptal(a) před 6 měsíců

 
 
 
Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Na jaře loňského roku mi zemřel strýc. Měl životní pojištění. Nyní mě kontaktovala pojišťovna s ohledem plnění pojistného za smrt. Jsem jedním ze 4 dědiců. Jsem čtvrtým rokem v insolvenci. Zůstatek na běžném účtu stryce už notář rovnou zaslal IS. Ale tuto pojistku notář neřešil protože ve smlouvě je jako obmyšlena osoba moje babička. Která již také zemřela. Zůstanou mi tyto peníze? Diky
 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 6 měsíců

Dobrý den, podle mého názoru bude i toto životní pojištění mimořádným příjmem dle ust. § 412 odst. 1, písm. b) IZ.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce