Dotaz

PoradnaDotaz
Tazatel se zeptal(a) před 3 týdny

Dobrý den, 
když jsem koupil nemovitost (byt) od insolvenčního správce, může nyní po mě SVJ vyžadovat zaplacení dluhu za služby po předchozím vlastníkovi?
Děkuji za odpověď, Zelik

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 týdny

Dobrý den, odpověď na položenou otázku naleznete v ust. § 1186 odst. 2 Obč. zák., které stanoví, že při převodu vlastnického práva k jednotce přecházejí s jednotkou na nabyvatele dluhy převodce vůči osobě odpovědné za správu domu na příspěvcích na správu domu a pozemku a na plněních spojených nebo souvisejících s užíváním bytu a zálohách na tato plnění, měl-li je a mohl-li je nabyvatel zjistit. 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce