Insolvence při ošetřování dítěte

PoradnaInsolvence při ošetřování dítěte
Š. Personál se zeptal(a) před 10 měsíci

Dobrý den , přítel je od roku 2017 v insolvenci. Momentálně je se synem z důvodů uzavření Mateřské školy na OČR .Za měsíc březen má něco odpracované ale , pokud se nouzový stav prodlouží na celý měsíc Duben , tak nebude mít odpracovanou žádnou mzdu – pouze ošetřování. Kam se tedy můžeme obrátit aby jsme vzniklou situaci řešili když IS nekomunikuje ? Někde se uvádí že na ošetřovné nemůže insolvence sáhnout a někde pravý opak , jak a kam se tedy obrátit když otec dítěte se celé dny o něj stará . Předem děkuji za odpověď Šteklová

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 10 měsíci

Dobrý den, aktuálně se projednává speciální novela insolvenčního zákona kvůli koronaviru „Lex COVID-19“. Novela má přinést v oblasti oddlužení zejména možnost přerušit průběh oddlužení na nezbytně nutnou dobu z důvodu mimořádných opatření přijatých v boji s epidemií nového koronaviru s tím, že tato možnost se bude dotýkat jak starých oddlužení tak oddlužení nových. Půjde o novou, zvláštní možnost, která bude doplňovat stávající možnost přerušení a prodloužení průběhu oddlužení dle ust. § 412b IZ. V těchto případech by mělo být jednodušší i rozhodování insolvenčního soudu, který nebude muset odůvodňovat své rozhodnutí, jímž návrhu plně vyhoví. Pokud se Vám nedaří komunikace s IS, lze doporučit komunikaci s insolvenčním soudem. Pokud jde o ošetřovné, tak toto by nemělo být příjmem majetkové podstaty a mělo by zůstat k dispozici otci dítěte.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce