Jednání insolvenčního správce

PoradnaJednání insolvenčního správce
Tazatel se zeptal(a) před 2 roky

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, zdáli insolvenční správce jedna v zájmu zákona, protože mi přijde že ne. Psala jsem že mám i prokazatelné důkazy, že dotyčná osoba v insolvenci má úplně jiné příjmy než má nahlášené u insolvenčního správce.
A pokud se nepletu, tak je to podvod..
A když jsem to poslala insolvenčnimu správci určenému dotyčné osoby, tak mi bylo řečeno, že nemá pravomoce na detailní prozkoumání. Takže má otázka je, kdo ma ty správné pravomoce, na koho se můžu obrátit.
V příloze Vám zašlu kopii emailů, který jsem poslala spravci a následnou odpověď od správce. Snad mi poradíte aspoň vy, na koho se mám v tomto případě obratit .
S pozdravem Šimíčková

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den, pokud dlužník nevydá IS své mimořádné příjmy, ač k tomu byl povinen, tak porušuje jednu ze svých základních povinností, jenž jsou upraveny v ust. § 412 odst. 1 IZ. V prostředí insolvenčního řízení může být takové jednání kvalifikováno jako nepoctivý záměr dlužníka. To platí i pro Vámi popisovanou situaci. 
Povinnost dlužníka sledovat navrženým oddlužením ve smyslu ust. § 395 odst. 1 písm. a) IZ poctivý záměr, trvá po celou dobu oddlužení (i po schválení oddlužení); po celou tuto dobu je poctivost dlužníkova záměru při oddlužení povinen zkoumat insolvenční soud a reagovat (z úřední povinnosti) na skutečnosti, z nichž se podává, že dlužník nesledoval oddlužením poctivý záměr, jakmile vyjdou v insolvenčním řízení najevo.
V dané věci je tedy možné se obrátit na insolvenční soud.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát a insolvenční správce