OSVČ a insolvence

PoradnaOSVČ a insolvence
N. Personál se zeptal(a) před 4 měsíci

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu v insolvenci začít podnikat jako OSVČ?
Do konce insolvence mi zbývá 8 měsíců a mám splaceno 46%. může mi v tom insolvenční správce bránit?
Děkuji za odpověď.
Novotná

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 4 měsíci

Dobrý den, jednou ze základních povinností dlužníka po schválení oddlužení je vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost (srov. § 412 odst. 1, psím. a) IZ). Na druhé straně má dlužník povinnost nepřijímat na sebe nové závazky, které by nemohl v době jejich splatnosti splnit (srov. § 412 odst. 1, písm. g) IZ). Pokud tedy dodržíte mantinely tohoto zákonného ustanovení (společně s dalšími povinnostmi dlužníka), bylo by možné začít podnikat jako OSVČ. Je však nezbytné o tom informovat IS.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát a insolvenční správce