Osvobození od pohledávek

PoradnaOsvobození od pohledávek
Olga K. Personál se zeptal(a) před 11 měsíci

Dobrý den, přišel mi dnes dopis od ČSSZ, ohledně osvobození od pohledávek odepsaných v rámci insolvence. V roce 2009, 2010 jsem byla OSVČ, a neplatila důchodové a tak vzniknul dluh. Chápu správně, že pokud dluh neuhradím, což nemusím, tak ok, ale nezapočítávají ty dva roky do důchodu? Kopečná Olga

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 11 měsíci

Dobrý den, podle mého názoru jsou rozhodující odpracované roky pro započítání do důchodu. Pokud Vám je insolvenčním soudem přiznáno osvobození od placení pohledávek (dle ust. § 414 IZ), tak se jedná o postup v souladu se zákonem a nemělo by Vám nezaplacení pojistného být přičítáno k tíži.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce