Ověření přihlášení firmy k insolvenci a nahlášení dlužné částky

PoradnaOvěření přihlášení firmy k insolvenci a nahlášení dlužné částky
Tazatel se zeptal(a) před 2 roky

Dobrý den, v únoru 2022 jsem podepsal smlouvu na dodání setu akvária a skříňky pod akvárium, včetně vybavení. Zálohová faktura byla řádně zaplacena a připsání na účet bylo potvrzeno jednatelem firmy panem Hartigem 12.2.2022. Zboží mělo být dodané nejpozději 12.5.2022. Nicméně jsem se dočkal jen výmluv a planých slibů. Nakonec jsem smlouvu v červnu vypověděl z důvodu nedodání zboží ve smluveném termínu, a to emailem i doporučeným dopisem do vlastních rukou, který si jednatel firmy převzal osobně.
Během července se však jednatel firmy ocitl ve vazbě, zakázky za něho řešili rodinní příslušníci. V našem případě však bez efektu a vrácení peněz. Poslední informaci mám od matky pana jednatele z konce srpna, že pan jednatel dá firmu PDH Aqvaries do insolvence.
K dnešnímu dni ale není u iča firmy dle Insolvenčního rejstříku vedená žádná insolvence. Tudíž ani nemohu nahlásit svoje nároky na vrácení zaplacené zálohy insolvenčnímu správci. Mohli byste mi prosím poradit, jak mám dále postupovat? Jakým způsobem insolvenčního správce kontaktovat? Případně jak ověřit, že pan Hartig svoji firmu skutečně k insolvenci nahlásil? Chtěl bych mít jistotu, že se v insolvenci počítá i s vrácením dlužné částky pro mě. Moc Vám děkuji za radu.
S pozdravem
 
Petr Jedounek

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den, není-li u dotčené firmy na veřejných portálech vyznačen údaj o insolvenci, tak lze předpokládat, že insolvenční řízení dosud nebylo zahájeno. Pokud od Vás byly převzaty finanční prostředky a nedošlo k plnění, nelze vyloučit, že takové jednání by mohlo být podvodného charakteru.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce