Platby insolvenčnímu správci

PoradnaPlatby insolvenčnímu správci
Tazatel se zeptal(a) před 3 roky

Po zahájení Insolvenčního řízení soud stanovil že do rozhodnutí a schválení oddlužení mám platit 1.089,- Kč správci. Víc neupřesnila odvolal se na Insolvenčního správce. To plně chápu. 
Insolvenční správce mně však přinutil, že i když je mi z důchodu strháváno maximum zabavitelné částky, musím nad tento rámec tuto částko posílat jemu. Tedy už z části důchodu, který je nepostižitelný. U některých správců se stanovuje, že ten kdo má  postižitelnou částku ukládánu v depozitu, odměnu platit nemusí, protože si ji správce později strhne z peněz z depozitu. Co je pravda? 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den, postup insolvenčního soudu, který Vám stanovil platit na účet majetkové podstaty částku 1.089,-Kč je samozřejmě legitimní a v souladu se zákonem. Pokud jde o další postup, tak některé insolvenční soudy přímo stanoví, že tato částka má být stržena z deponovaných finančních prostředků. Pokud to není stanoveno insolvenčním soudem, tak Vás daná povinnost tíží a pokud máte deponované finanční prostředky (např. u exekutora), tak by mělo být možné se dohodnout s IS, že bude předmětná částka sražena z těchto deponovaných finančních prostředků. Je však důležité, aby pro účely schválení oddlužení byly všechny tyto platby uhrazeny.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát insolvenční správce