Potvrzení pro katastr od insolvenčního správce

PoradnaPotvrzení pro katastr od insolvenčního správce
Šárka B. se zeptal(a) před 12 měsíci

Dobrý den,
jsme v patové situaci.
Máme ukončenu insolvenci, ale na nemovitosti (pozemek v hodonotě 5000 kč) stále zůstala zapsána na katastru exekuční a zástavní práva.
Na katastru po nás chtějí potvrzení od insolvenčního správce k jednotlivým zápisům v KN a IS toto potvrzení odmítá vydat s tím, že již není naším IS.
Jak máme postupovat?
Moc děkujeme za ochotu:)
Šárka B.

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 12 měsíci

Dobrý den, pokud již IS není ve funkci, tak je pochopitelné, že Vám nemůže vydat potvrzení. Pokud Vám bylo přiznáno osvobození od placení pohledávek dle § 414 IZ, tak toto osvobození se netýká zajištěného věřitele, jestliže nedošlo ke zpeněžení majetku sloužícího k zajištění pohledávky. To bude pravděpodobně případ Vašeho pozemku.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce