Soudní plomba na nemovitosti v insolvenci

PoradnaSoudní plomba na nemovitosti v insolvenci
Tazatel se zeptal(a) před 7 měsíců

Dobrý den,
na nemovitosti v insolvenci je plomba. Pokud bude plomba odstraněna po skončení insolvence, bude nemovitost náležet dlužníku, aby s ní volně nakládal, nebo se prodá k uspokojení věřitelů?
 
 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 7 měsíců

Dobrý den, rozhodující pro danou věc je skutečnost, zda nemovitost byla zapsána IS do soupisu majetkové podstaty, což je listina, do níž IS zapisuje majetek náležející do majetkové podstaty (srov. § 217 IZ). Pokud byla nemovitost zapsána, tak lze předpokládat, že bude i zpeněžena.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce