uhrazeni insolvence

Poradnauhrazeni insolvence
Tazatel se zeptal(a) před 5 měsíců

Dobrý den 
před 14 dni jsem uhradila svému správci insolvenci v plné výši a od té doby se nic neděje správce pry čeká až mu dovolí vše vyplatit ale soudu nic neposlal. Opravdu mu musí soud dovolit vše vyplatit? je nějaká lhůta do kdy to má vyplatit. Když se ho ptala tak mi bylo řečeno jsem dlouho dlužila tak si zase počkám já . Docela bych to potřebovala dořešit ale nevím jak dál pokračovat
Děkuji Kořínková

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 5 měsíců

Dobrý den, pokud došlo z Vaší strany ke splnění oddlužení podle ust. § 412a odst. 1, písm. a) IZ, tedy jste splatila nezajištěným věřitelům jejich pohledávky v plné výši, tak je to důvodem pro vydání rozhodnutí o splnění oddlužení (srov. ust. § 413 IZ). Vydání takového rozhodnutí je odvislé od podání zprávy IS o splnění oddlužení. Pokud jste úhradu provedla před 14 dny, jak uvádíte, tak k tomuto sděluji, že IS musí pro účely podání zprávy vše překontrolovat, zejména ověřit, že oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty je opravdu řádně splněno a že neeviduje žádné nedoplatky dle stanoveného splátkového kalendáře. Na tuto činnost je doba 14ti dnů poměrně krátká, a proto doporučuji ponechat IS ještě nějaký čas ke zpracování.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce