Výmaz z insolvenčního rejstříku

PoradnaVýmaz z insolvenčního rejstříku
Tazatel se zeptal(a) před 3 měsíce

Dobrý den,moje matka je 7 let po řádně ukončené insolvenci.Chtela si zažádat teď o nebankovni půjčku,ale byla ji zamítnutá se slovy objevila se u vás insolvence.Je možné,že by k výmazu mojí matky nedošlo?Mysleli jsme,že po 5 letech bude automaticky z insolvenčního rejstříku vymazaná.To už bude napořád figurovat jako „dlužník“?Děkuji za odpověď 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 3 měsíce

Dle § 425 odst. 1 insolvenčního zákona vyškrtne insolvenční soud po uplynutí 5 let od právní moci rozhodnutí, kterým bylo skončeno insolvenční řízení dlužníka ze seznamu dlužníků a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní. Tedy jestliže insolvenční řízení skončilo před 7 lety, měla by být Vaše paní matka ze seznamu dlužníku vyškrtnuta. Pro případ, že se tak nestalo doporučuji kontaktovat insolvenční soud, který vedl insolvenční řízení. Rovněž doporučuji zkusit Vaší paní matku dohledat na insolvenčním rejstříku, který naleznete pod tímto odkazem.  https://isir.justice.cz/isir/common/index.do.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát a insolvenční správce