Výpověď dohodou

PoradnaVýpověď dohodou
jambijana Personál se zeptal(a) před 11 měsíci

Dobrý den, ukončila jsem pracovní poměr dohodou, kvůli zdravotnímu stavu, 4 měsíce jsem byla v pracovní neschopnosti. Musím se teď přihlásit na úřad práce, chci se zeptat zda to nebude problém kvůli mé insolvenci? Musím správci dokládat nějaké dokumenty od doktora? A lze vůbec dát v době insolvence výpověď dohodou, když jde potom člověk na úřad práce? Ptám se hlavně tedy proto, že podpora při výpovědi dohodou je jen 45%.

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 10 měsíci

Dobrý den, IZ neomezuje dlužníka ve věci uzavírání či skončení PP, ale ukládá mu povinnost, aby po dobu trvání účinků schválením oddlužení vykonával přiměřenou výdělečnou činnost, a v případě, že je nezaměstnaný, o získání příjmu usiloval (srov. § 412 odst. 1, písm. a) IZ). O tom, že jste ukončila PP byste měla informovat svého IS. Pokud nebudete schopna plnit stanovený splátkový kalendář, lze doporučit, abyste zvážila možnost přerušení či prodloužení průběhu oddlužení (srov. § 412b IZ).

S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce