Zrušení insolvence

PoradnaZrušení insolvence
Tazatel se zeptal(a) před 6 měsíců

Nyní mi má končit insolvence. Uhradila jsem 70 %ale nedodrzela jsem splátkový kalendář. Výdaje spojené s péčí o děti, studium atd. Může mi soud insolvenci zrušit po jejím 5 letem splacení? 

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 6 měsíců

Dobrý den, pokud by insolvenční soud uvažoval o zrušení schváleného oddlužení dle ust. § 418 odst. 1, písm. a) IZ, musel by dospět k závěru, že jste neplnila podstatné povinnosti podle schváleného způsobu oddlužení. Pokud řádně doložíte, že jste měla výdaje s péčí o děti a studium a uhradila jste 70% svých závazků, by nemělo dojít ke zrušení schváleného oddlužení.
 
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce