Zůstatek k zaplacení insolvence

PoradnaZůstatek k zaplacení insolvence
Tazatel se zeptal(a) před 2 měsíce

Dobrý den, mám dotaz ohledně indolvence. Termín první splátky byl 25.září 2019. Lze tedy předčasně splatit? Několikrát jsme žádali o sdělení částky pro úplné zaplacení, kdy nám bylo odpovězeno, že na to nemají čas a různé výmluvy. Kde se máme dopátrat dlužné částky a nebo lze vyměnit insolvečního správce?

1 Odpovědi
JUDr. Pavel Berger Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den, podle mého názoru je možné částku odpovídající Vašemu aktuálnímu dluhu zjistit z přihlášených pohledávek, od kterých odečtete dosud realizované splátky. Je však nezbytné vyjít z ust. § 412a IZ odst. 1, kdy je třeba splatit nezajištěným věřitelům jejich pohledávky v plné výši.
S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce