Soud povolil reorganizaci hotelů Františkovy Lázně SAVOY

Františkovy Lázně (Chebsko) 11. prosince (ČTK) – Městský soud v Praze povolil reorganizaci společnosti Františkovy Lázně SAVOY a. s., která na sebe začátkem prosince podala návrh na vyhlášení insolvence. Firma, která provozuje ve Františkových Lázních tři lázeňské hotely, se dostala do finančních problémů v důsledku vládních opatření proti šíření koronaviru. Nyní má ale šanci na záchranu, aniž by její věřitelé přišli o peníze, vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

Společnost má nyní po vyhlášení úpadku 120 dnů na to, aby předložila doplněný reorganizační plán, o němž budou následně věřitelé hlasovat. Předpřipravená reorganizace počítá se stoprocentním uspokojením pohledávek věřitelů. Pomůže vstup nového investora, který poskytne finance, informovala společnost ČTK.

„Rozhodnutí Městského soudu v Praze umožní další pokračování a rozvoj Františkovy Lázně SAVOY a.s. Jsme potěšeni, že nám soud umožnil pokračovat v dokončení námi navržené reorganizace,“ uvedl předseda představenstva Františkovy Lázně SAVOY a. s. Tomáš Krajčír.

Kvůli pandemii koronaviru klesla letos návštěvnost hotelů, které firma provozuje, o 45 procent. Hotely byly dlouho zavřené, chyběla klientela ze zahraničí. Hotely SAVOY sice požádaly o státní pomoc v programu COVID – Lázně, peníze ale ani do začátku prosince nepřišly. Zatímco vloni do konce září měla firma tržby ve výši 123,6 milionu korun, letos to v stejném období bylo jen 52,657 milionu korun.

Firma se tak dostala do situace, kdy 77 věřitelům dluží 94 milionů. Největším věřitelem je Raiffeisenbank s pohledávkou přes 50 milionů korun.

Podle reorganizačního plánu by lázeňská společnost, která zaměstnává zhruba 150 lidí, měla letos skončit ve ztrátě 28,1 milionu korun. Se ztrátou počítá i v příštím roce, ale už od roku 2022 očekává ziskové hospodaření.

O vyhlášení úpadku a povolení reorganizace rozhodl soud ve čtvrtek. Společnost doložila souhlas zajištěných i nezajištěných věřitelů.

pnp hj